eneseareng eneseteostus

MINU KOGEMUSLUGU: TIPPJUHIST KONSULTANT-KOOLITAJAKS.

Tupikust uute väljakutseteni

Ühel päeval saad sa teada, et organisatsioon sinu kompetentsi enam ei vaja, sest ettevõtte uue strateegia alusel arendustega enam ei tegeleta ja sinu tööleping lõpetatakse. 

Kas selliste olukordadega on lihtne hakkama saada? Kindlasti mitte. Need on emotsionaalselt keerulised hetked.

Aga sa oled väga suurte (rahvusvaheliste) kogemustega tippjuhist kliendikogemuse ekspert/praktik. See teadmine annab enesekindlust mitte murduda, vaid otsida viise kuidas edasi liikuda. Nagu mu rahvusvahelised kolleegid / partnerid ütlesid, “Maire, sul on meeletu seljakott” - endal aga tekib küsimus, kus ja kuidas seda siis ikkagi kasutada, rakendada? Kes seda kogemust vajab? Kuidas nendeni jõuda?

Tegelikkuses alustasin aja maha võtmisega, kuid sa ei saa vastu oma loomusele - tegutseda, panustada, olla aktiivne ja kasulik.

Ma teadvustasin endale, et ma olen olnud väga kaua nagu “orav rattas - pikka aega veduri rollis, siis ühe vagunina kiirteel”. Aeg oli endalt küsida: Mida ja miks sa preaegu ja tulevikus tegelikult teha tahaksid. Aeg oli olla enda suhtes aus ja avatud.

Seega ma tahtsin võtta enda jaoks aega, et põhjalikult, endale iseloomulikult, metoodiliselt mõtestada - kuidas edasi.

MILLISED ISIKUOMADUSED JA TEGEVUSED AITASID MUL ENDA UUT TEEKONDA AVASTADA:

  • Uudishimu, soov end arendada ja edasi liikuda

  • Sihikindlus, metoodilisus, süsteemsus

  • Olles enda suhtes väga aus, vastates küsimusele, kuidas edasi ja mida ma reaalselt teha tahan

  • Kasutades karjääriplaneerimise metoodika loogikaid tegelesin iseenda ja sisemise motivastiooni, oma valikute tundmaõppimisega

  • Kaardistasin valdkonna, kus ma tahan tulevikus töötada ja edasi areneda

  • Mis on minu MIKS, miks ma tahan selles valdkonnas olla, millesse ma usun ja soovin panustada

  • Kõhklused, et kas ikkagi vajatakse minu teenust, selle ületamiseks kaardistasin oma väärtuspakkumist, kohtusin inimestega, saamaks enda mõtetele tagasisidet

    OTSUS - alustan oma teenusega - MÜÜGI - JA TEENINDUSKESKKONDADE KONSULTANDI, KOOLITAJANA ja vaatan, kuhu edasi arenen. Mida turg tegelikult vajab ja vastu võtab.

MIDA PIDIN JUURDE ÕPPIMA, ET OMA SENISEID KOGEMUSI SAAKSIN KOOLITAJA JA KONSULTANDINA RAKENDADA:

Töö Google'i erinevate otsingutega ning õppima töötama uute tehniliste platvormidega.

Alustasin vajalikke enesetäiendamiste, õpingutega:

EKA Avatud Akadeemia - Ruumitarg(em)aks,

  • et laiendada oma teadmisi ja silmaringi ruumist kui keskkonnast, akadeemiline lähenemine ruumile. 

Coursera - Branding and Customer Experience, 

  • et oma senistele kogemustele, töötamaks brändide, brändingu ja jaekeskkondade arendustega, saada juurde akadeemilisi ja  uusi metoodilisi teadmisi kliendikogemuse ja brändingu valdkonnas.

Coursera - User Experience Research and Design Specialization

  • digitaalne keskkond, kasutaja vajaduste tundmaõppimine, uurimine, arendamine, prototüüpimine jne, milliste metoodikatega ja kuidas seda tehakse - see oli mulle täiesti uus valdkond, kuid tänasel päeval on brändidele, teenustele, toodetele oluline vastavalt kliendi vajadustele ja probleemidele kliendikogemuse väljatöötamine nii füüsilises kui elektroonilises  ruumis; seega kliendikogemuse loomine elektroonilises keskkonnas tuli mul juurde õppida.

  • Coursera lõputööks, mis valmis arendusprotsessi lõpuks veebikeskkonna paberprototüübina, sain valida mind kõnetava teema: “OMA GARDEROOBI TEADLIK KUJUNDAMINE JA VÄHENDAMINE”. Teadlik tarbimine ja jätkusuutlik mõtteviis ning kliendikesksed lahendused on asjad, mis panevad minu silmad särama.

Ja lõpuks läbi õnneliku juhuse jõudsin ma Innowise - Täiskasvanu koolitaja väljaõpe koolitusele. 

  • sa oled oma valdkonna professionaal, kuid sa vajad meetodeid, kuidas oma teadmisi täiskasvanud õppijatele edasi enda. Koolitustele on nad tulnud oma kindlate vajadustega, sooviga õppida, mitte niivõrd sinu loengut kuulama, vaid täiendavaid teadmisi omandama. Need teadmised ja oskused on ka kasulikud töötamaks konsultandina.

Kokkuvõtvad soovitused:

Uute väljakutsete leidmiseks on ülioluline olla enda vastu väga aus. Enda mõtestamine, selleks erinevate metoodikate kasutamine olid väga kasulikud ja tulemuslikud mõistmaks, mida sa selles eluetapis tegelikult teha tahad, milleks oled valmis ja miks.

Kui mulle tehti IKEA-st ettepanek tulla nende Baltikumi tippjuhtide tiimi, siis pika ja professionaalse vestluse lõpus oli mul lihtne jõuda vastuseni - ma pole selleks väljakutseks enam sisemiselt motiveeritud. Loomulikult oli tunnustav saada tagasisidet, et minu kogemused, saavutused ja isiksus on need, miks olin kutsutud vestlusele. Samas mõisteti, et minu sisemine motivatsioon pole uuesti suurfirmas alustada vaid pakkuda endapoolset teenust, kus ma rakendan oma professionaalseid kompetentse. Nad ei hakkanud mind ümber veenma, oma pakkumisega mind mõjutama, sest ka nende jaoks oli ülioluline tulevase kolleegi sisemine motivatsioon panustada nende firmasse - mõlemad pooled mõistsid oma motivatsioone, vajadusi ja vajaminevat “sära”.

Meeldetuletuseks:

Igas eluetapis on meil erinevad soovid, ootused ja eneseteostuse vajadused. Need tuleb enda jaoks selgeks mõelda / mõtestada, siis on kergem teha valikud ja neid ellu viia.

Previous
Previous

Kuidas minust sai kliendikogemuse entusiast ja nõustaja

Next
Next

Minu kogemuslugu: ettevõtjast tippjuhiks